O MNĚ

Narodil jsem se v roce 1968 a žiji v Lounech.

Jsem absolventem gymnázia a Hornicko-geologické fakulty Vysoké školy báňské v Ostravě. Ve svém profesním životě se zabývám rozvojem obchodních aktivit strojírenských a elektrotechnických společností na tuzemských a zahraničních trzích (zejména ve střední a východní Evropě). Současně se podílím na celkovém rozvoji a oživení řízených společností, na zvýšení jejich konkurenceschopnosti a atraktivity. Na jejich schopnosti obstát v náročném tržním prostředí. Nyní řídím pobočku zahraniční elektrotechnické společnosti a její činnost na českém a slovenském trhu.

Po komunálních volbách jsem byl zvolen členem Rady města Loun a od února 2012, kde je TOP 09 součástí lounské koalice (Unie pro sport a zdraví, Koalice pro Louny, ODS), je též předsedou finančního výboru Zastupitelstva města Loun.

Ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2013 jsem kandidoval v Ústeckém kraji jako lídr TOP 09 a byl zvolen poslancem. Jsem členem poslaneckého klubu TOP 09 a Starostové a působím ve výboru pro životní prostředí a hospodářském výboru.

Vyrůstal jsem na knihách J. Foglara, E.T. Setona, J. Londona a foglarovský pohled na svět mi zůstal dodnes, i když už čtu dávno jiné knihy. Od mládí mám silný vztah k přírodě a trávím v ní spoustu volného času jako vysokohorský turista, vodák nebo tramp na zimních vandrech. Ve volném čase si rád zahraji fotbal, vyrazím si na horském kole, v zimě vyjedu na lyže nebo běžky. Zajímá mne též historie hornictví (hlubinného dobývání) v ČR. Poslouchám klasický rock (Pink Floyd, Dire Straits...) a country (J.Cash, K.Kristofferson,W.Nelson...).

Až do vstupu do TOP 09 jsem nebyl členem jiné politické strany. Jsem ženatý a mám 2 děti.

"Naším programem

je selský rozum

a řešení problémů."

KONTAKT

POSLAT DOTAZ

Opište Captcha

Michal Kučera

Michal.Kucera@top09.cz

Poslanecká kancelář v kraji

Hradiště 97/4 400 01 Ústí nad Labem (liché pondělí 12:00 - 16:00)

asistentka: Radka Ostřížová (734441761, ostrizovar@psp.cz)